80 wózków inwalidzkich trafi do osób niepełnosprawnych w ramach akcji „Wózki dla Polski”

Posted by | Czerwiec 29, 2015 | Aktualności, Fotorelacje | No Comments

Nasz Kościół już po raz drugi zaangażował się w akcję „Wózki dla Polski” to część międzynarodowego programu realizowanego przez amerykańską organizację „Joni and Friends„. Jest to organizacja założona przed trzydziestu laty w USA przez Joni ErisconTada, która w wieku 17 lat została całkowicie sparaliżowana na skutek niefortunnego skoku do wody.

Dzięki Joni  i Fundacji do Polski trafiło już kilka tysięcy sztuk sprzętu rehabilitacyjnego. Naszym celem było dotarcie do osób które z różnych powodów nie mają własnego wózka inwalidzkiego, balkonika lub kul. W tym roku akcja odbyła się pod patronatem Urzędu Miasta Poznania, dystrybucję wózków przeprowadziliśmy w Poznańskim  Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych na ul.Bukowskiej 27 , to tam we wtorek 23 czerwca przyjechała ekipa rehabilitantów , mechaników i przedstawicieli Stowarzyszenia Joni i Przyjaciele z USA i wspólnie rozpoczęliśmy akcję. Wózki oraz inne sprzęty rehabilitacyjne trafiły do kilku pacjentów Domów Pomocy Społecznej, do uczni szkół , przedszkoli oraz do osób które do 10 maja złożyły odpowiednią ankietę.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wsparcie:

Patronat: Urząd Miasta Poznania, Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz,

Szef Klubu PO Rady Marek Sternalski, Zastępca Dyrektora Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Osób Niepełnosprawnych Dorota Potejko.

Transport: Firma NAGEL-Polska sp.z o.o.-ul.Wiśniowa 19, Komorniki   

Miejsce dystrybucji: Poznańskie  Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych na ul.Bukowskiej 27,Paulina Kuntze.